Phil Heath odpowiada na zarzuty Arnolda Schwarzeneggera

Jakiś czas temu Arnold Schwarzenegger bardzo krytycznie wypowiadał się na temat wyglądu obecnych kulturystów, zarzucając im, że na scenie kładą nacisk jedynie na ogromne rozmiary, zupełnie zapominając o estetyce i proporcjach, co jest najbardziej widoczne w wystających brzuchach i szerokich taliach. Opinia ta bardzo szeroko rozeszła się po całym świecie.

Poniżej dla przypomnienia.

Wypowiedź Arnolda Schwarzeneggera

Kilka dni temu, Frank Sepe przeprowadzając wywiad dla NPC News zapytał czterokrotnego zdobywcę statuetki Sandowa i obecnego Mr. Olympia Phila Heatha, o to jakie jest jego zdanie na temat krytyki Arnolda.

Wypowiedź Phila Heatha

Phil Heath mówi, że kwestia ta była już poruszana mnóstwo razy. Natomiast ostatnie zawody Arnold Classic wygrał Dexter Jackson, którzy przecież jest obecnym symbolem estetyki i proporcji oraz przeciwieństwem tezy Arnolda. W kwestii pozostałych zawodników, Phil Heath odpowiada, że skoro Arnoldowi nie podoba się ich wygląd, to dlaczego w ogóle zaprasza ich na zawody? Może w przyszłym roku warto przeprowadzić podwójną weryfikację i odrzucić zawodników o zbyt szerokiej talii. Phil Heath nie ma pretensji do Arnolda, lecz dziwi się jego zachowaniu, gdzie z jednej strony krytykuje zawodników, a z drugiej zaprasza ich do siebie. Sędziowie na Arnold Classic zachowali się dobrze i wykonali prawidłowo swoją pracę.

Według Phila nie ma sensu dyskutować o zawodnikach, którzy znajdują się w ścisłej światowej czołówce, bo są tam nie bez powodu. Lepiej rozmawiać o kulturystach zajmujących dalsze miejsca i dać im rady jak wywalczyć sobie drogę na szczyt.

Na końcu pojawia się również pytanie, czy Phil zamierza wystartować kiedyś na Arnold Classic. Odpowiedź? Cóż, w tym roku go nie zaproszono. Poza tym pozostaje kwestia mniejszej ilości czasu na przygotowanie do Mr. Olympia, więc raczej jest na to mała szansa.

Phil Heath

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u