Rada treningowa od Victora Martineza

Victor Martinez to jeden z czołowych profesjonalnych kulturystów na świecie, który w okresie 2007 - 2009 był bardzo blisko zdobycia tytułu Mr. Olympia, niestety przerwa spowodowana trafieniem do więzienia w 2011 roku znacznie odsunęła go od podium. Obecnie, ponownie na wolności, ciężko walczy o powrót do swojej szczytowej formy. W tym roku zajął drugie miejsce na New York Pro oraz czwarte miejsce na Arnold Classic Brasil, przez co póki co nie zakwalifikował się do Mr. Olympia 2015.

Tyle tytułem wstępu, zainteresowane osoby zapraszamy do sprawdzenia profilu Victora Martineza

My natomiast przechodzimy do rady, którą ostatnio Victor podzielił się ze swoimi fanami na Instagramie i która z uwagi na swoją trafność rozeszła się szeroko po świecie.

Victor Martinez pisze: Powiedzcie wszystkim, że jeżeli nie czujecie pracy mięśni to musicie zacząć od podstaw. Ludzie często mówią "Stary podnoszę 140 kg na 8 razy na ławce skośnej w górę, jednak moje górne obszary klatki piersiowej są słabo rozwinięte". Kiedy odpowiadam, żeby spróbowali zamiast tego użyć 100 kg i zobaczyli co się stanie, to myślą że sobie z nich żartuję.

Nie chodzi o to jaką wagę możesz podnieść, nie zastanawiaj się nad tym jakie ciężary dźwigają inni. Jeżeli nie czujesz pracy mięśni i odpowiedniej pompy, to zwyczajnie marnujesz czas. Wykonuj powtórzenia bardzo powoli, zatrzymuj mięśnie w napięciu, wykonuj kontrolowane ruchy negatywne i rozciąganie. Ten sport to nie jest dźwiganie ciężarów, to kulturystyka!

Używanie wielkich ciężarów jest dobre jeżeli jesteś w stanie wykonać perfekcyjny ruch, jednak w większości przypadków ludzie zwyczajnie wykonują ćwiczenia niepoprawnie, używając zbyt dużej wagi, przez co nigdy naprawdę nie stymulują mięśni do wzrostu.

Kulturystyka to sport sylwetkowy. Kiedy ludzie na ciebie patrzą, widzą to jak wyglądasz, a nie to jakie ciężary dźwigasz.

źródło: Instagram

Rada treningowa od Victora Martineza

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u