Robert Piotrkowicz wystartuje na Mr. Olympia 2015

W zasadzie o fakcie zakwalifikowania kulturysty Roberta Piotrkowicza na Mr. Olympia 2015 było już wiadomo po zawodach Texas Pro w San Antonio. Gdzie zajmując trzecie miejsce i zdobywając trzy punkty, nasz zawodnik usytuował się w takiej pozycji na liście, że nie można już go było wypchnąć z czołówki kwalifikującej się do Mr. Olympia.

Wiedział o tym również sam Robert Piotrkowicz, który 25 sierpnia na swoim profilu Facebook dodał następujący wpis:

"(...) Nie spodziewałem się tak dobrej lokaty akurat na tych zawodach, więc tym bardziej cieszy mnie, że doceniono moją formę i ostatecznie wylądowałem na trzecim miejscu. Ten wynik zapewnił mi też kwalifikację na Mr. Olympia, ponieważ mam dostateczną liczbę punktów, aby awansować, niezależnie od wyniku zawodów w Atlantic City."

My jednak z tą pozytywną informacją woleliśmy poczekać do oficjalnego zakończenia profesjonalnych zawodów IFBB i zamknięcia listy startowej do Mr. Olympia 2015.

W zawodach Atlantic City Europa 2015, Robert Piotrkowicz uzyskał czwarte miejsce i dwa punkty do kwalifikacji na Mr. Olympia.

Jak wiadomo poza zawodnikami zakwalifikowanymi przez zwycięstwa na poszczególnych zawodach IFBB Pro, do Olympii kwalifikuje się również czołowa piątka rankingu ze względu na punktację zdobytą za miejsca od 2 do 5. (Dokładne informacje na temat punktacji i kwalifikacji dostępne są tutaj - Lista startowa na Mr. Olympia 2015).

Top 5 zawodników pod względem punktacji do Mr. Olympia 2015:

1. Steve Kuclo, 15 pkt
2. Victor Martinez, 14 pkt
2. Robert Piotrkowicz, 14 pkt
4. Justin Compton, 11 pkt
4. Brad Rowe, 11 pkt
4. Michael Lockett, 11 pkt

Jak widać ze względu na podobne wyniki, zawodników którzy dostaną się na Mr. Olympia 2015 powinno być sześciu a nie pięciu, jednak gdyby coś w tej kwestii się zmieniło, poinformujemy w tym wpisie.

Pełna lista startowa na Mr. Olympia 2015 dostępna jest w tym miejscu - Lista startowa na Mr. Olympia 2015.

Robertowi Piotrkowiczowi gratulujemy i zachęcamy wszystkich do oglądania jego przygotowań do zawodów na kanale YouTube oraz śledzenia profilu Facebook.

Dodatkowe informacje:

» Profil Roberta Piotrkowicza
» Lista startowa na Mr. Olympia 2015
» Nowości związane z Mr. Olympia 2015

Robert Piotrkowicz

Robert Piotrkowicz

Robert Piotrkowicz

Robert Piotrkowicz

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u