Kai Greene nie wystąpi na Mr. Olympia 2015

Od kilku dni w internecie toczyła się dyskusja na temat plotek, jakoby Kai Greene nie dopełnił formalności związanych z uczestnictwem w Mr. Olympia 2015, przez co nie zostanie dopuszczony do startu. Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić tę smutną dla wszystkich fanów kulturystyki wiadomość.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na fanpage Kai Greena oraz w filmach opublikowanych przez Kaia na kanale YouTube (dostępnych również poniżej), faktycznie nie został on dopuszczony do startu w Olympia Weekend 2015.

Kai Greene poinformował ogólnikowo, że wiele dzieje się za kulisami światowej sceny bodybuildingu, ale nie może podać dokładnych szczegółów. Nieoficjalnie mówi się, że Kai Greene dostał bana na Mr. Olympia 2015 w związku z planowanym wypuszczeniem nowej linii suplementów Dynamik podczas wydarzenia w Las Vegas.

Miałem szansę otrzymać wiele e-maili, wiadomości i innych rzeczy, rozprawy na różne tematy, różne pytania do mnie. Ja tylko... Tak to jest kiedy chcesz być odpowiedzialnym człowiekiem.

Powiem tylko tyle, że poza kulisami dzieje się mnóstwo rzeczy, o których niestety nie mogę was poinformować. Wiele się dzieje i wiele rzeczy wciąż jest w trakcie.

To jest test mojej odpowiedzialności, aby być tutaj teraz, w tej sytuacji, stawiać twarz temu zjawisku, co objawi się niemożliwością mojego uczestnictwa w Mr. Olympia 2015.

Zainwestowałem w to ponad 20 lat swojego życia, w co wierze, w marzenia, w bycie zdolnym do stanięcia na scenie Mr. Olympia, w bycie absolutnie najlepszą wersją siebie. Bez względu na wszystko inne, bez względu na innych ludzi.

Teraz muszę zaprezentować właściwą postawę i odpowiednio zareagować, bez względu na to, co czuję.

Nie można dotrzeć tak daleko i zwyczajnie się zatrzymać. Nie można się wypisać na tym etapie.

Nie jestem ofiarą. Nikt mnie nie złamie. Nie chcę negatywnie wypowiadać się na czyjkolwiek temat.

Wywiad magazynu FLEX z promotorem Mr. Olympia Robinem Changiem.

FLEX: Bez owijania w bawełnę. Czy Kai Greene nie został dopuszczony do startu w Mr. Olympia 2015?

Robin Chang: To zupełnie nie tak!! Kai miał swój kontrakt od kwietnia, ale z sobie tylko znanych przyczyn odmawiał podpisania go. To był dokładnie taki sam dokument, jaki podpisywał przez ostatnie 6 lat. Nic nie uległo zmianie oprócz daty. Gdybyśmy nie chcieli go na zawodach, po co wysyłano by mu kontrakt do podpisania? Z tego co słyszałem, Kai twierdzi, że zabroniono mu nawet pojawiać się na expo. Żarty sobie robi?

FLEX: Z nagrań Kai'a wynika, że decyzja nie leżała po jego stronie. Raczej, że została podjęta bez jego udziału i do tego raptem kilka dni przed zawodami. Nie było o tym żadnych wzmianek wcześniej. Czy może było powiedziane coś, co mogło doprowadzić go do twierdzenia, że został wyrzucony z Mr. Olympia 2015?

Robin Chang: Decyzje zawsze były po stronie Kai'a. Jeżeli naprawdę zależało mu na uczestnictwie, jedyne co musiał zrobić, to podpisać kontrakt, tak jak to robił przez ostatnie sześć lat. Ostatni raz rozmawiałem z nim w obecności jego managera około miesiąc temu. Wtedy nie było żadnych wątpliwości co do uczestnictwa.

FLEX: Po tym jak zawodnikowi uda się zakwalifikować do zawodów ma on wiele okazji by podpisać kontrakt. Czy możesz powiedzieć jak wygląda procedura?

Robin Chang: Zgodnie z zasadami IFBB Pro, zawodnik musi podpisać kontrakt na udział do tygodnia czasu przed zawodami. W przypadku Mr. Olympia jest nieco inaczej, ponieważ organizacja tak wielkiego wydarzenia zajmuje nam cały rok, więc prosimy uczestników o podpisywanie dokumentów najszybciej jak to tylko możliwe, abyśmy mogli umieszczać ich w różnych akcjach reklamowych. Bez podpisu nic nie możemy zrobić.

FLEX: Kiedy upłynął termin podpisania konraktu?

Robin Chang: Deadline ustalono na maj, jednak Kai Greene poprosił o przedłużenie, z różnych powodów. Czasami tak bywa. Dałem mu dodatkowy termin do początku sierpnia. Osobiście przypominałem mu wielokrotnie o tym terminie. Rozmawiałem z jego managerem, z jego dziewczyną i sponsorem, wszystko aby upewnić się, że dopełni formalności. Wysłał mi nawet wiadomość, że już wszystko załatwił, jednak jak wiemy, wcale tak nie było.

FLEX: I nadal nic?

Robin Chang: Do chwili obecnej, nic. Oczywiście chcielibyśmy bardzo zobaczyć występ Kai Greena na Mr. Olympia. Jest wspaniałym zawodnikiem. Również z biznesowego punktu widzenia odrzucanie go to kiepski pomysł. Jednak to Kai Greene zdecydował nie podpisać kontraktu.

źródło: flexonline.com

Na swoim Facebooku Kai Greene zwrócił się do fanów o nieobwinianie Jima Maniona (prezesa IFBB) o zaistniałą sytuację. Film zamieszczony na profilu wyświetlono ponad 300 tysięcy razy.

Kai Greene Mr. Olympia 2015

Otrzymujemy mnóstwo wsparcia, czego nie jestem w stanie wyrazić słowami.

Chcę wszystkim zwrócić uwagę, że federacje IFBB i NPC nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

Jim Manion / Rafael Santoja / Steve Weinburger i wszyscy sędziowie na całym świecie wspierali moją wizję i nadal chcę wspierać tę organizację.

Pracowaliśmy niezwykle ciężko aby zaprezentować się na scenie w ten weekend, zdaję sobie sprawę, że nie jestem jedyny... Proszę skupmy uwagę na zawodników, którzy staną do walki w tym tygodniu, na ich poświęcenie.

Musimy pokazać im nasze wsparcie. Życzę im wszystkiego dobrego.

Do sprawdzenia: Kai Greene Facebook, Kai Greene Twitter, Profil Kai Greene na ILB, Informacje o Mr. Olympia 2015.

Reakcje na informację o niewystąpieniu Kai Greena na Mr. Olympia 2015

Polish Fitness Freak

Druga Strona Medalu

RxMuscle (ENG)

Greg Valentino (ENG)
Wiemy, że ta postać może wzbudzać mieszane uczucia, ale z pewnością jest to pewien punkt widzenia.

 Kai Greene

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u