William Bonac, czyli jak powinna wyglądać kariera pro

Wszystko zaczęło się od tegorocznych zawodów Mr. Olympia. Oglądając transmisję on-line, pomyślałem sobie, że William Bonac wygląda niesamowicie. Rok wcześniej uplasował się na pozycji 15, w tym roku awansował na 8. Bez wątpienia zrobił ogromne postępy.

Pomyślałem wtedy, że to bardzo dobry, utalentowany zawodnik, a tak bardzo niewiele o nim wiem, pomijając już fakt, że większość osób na pewno go nawet nie kojarzy. Dlatego dzisiaj trochę bardziej przyjrzymy się sylwetce tego kulturysty.

Urodzony 18 maja 1982 roku w Ghanie, dorastający w Holandii, mieszkający w Wielkiej Brytanii. Relatywnie nowy na scenie IFBB Pro.

W internecie znajdziemy o nim mało informacji, żadnych wywiadów, mało nagrań z treningów, nie dziwi więc, że tak niewiele o nim wiemy.

Sponsorowany jest przez USN UK Store Brytyjskiego producenta suplementów funkcjonującego na rynku od 1999 roku. Firma ta wspiera takich kulturystów jak Dave Titterton, Max O'Connor czy Lee Powell.

William Bonac swój profesjonalny debiut odnotował w 2012 roku podczas zawodów Dallas Europa Supershow, gdzie wtedy jeszcze w lżejszej kategorii wagowej 212 (96 kg), uplasował się na trzeciej pozycji, za Davidem Henry i Trickym Jacksonem. Dallas Europa Supershow to zawody z cyklu Europa Games, w których w tym roku Piotrkowicz zdobywał punkty do kwalifikacji na Mr. Olympia.

William Bonac Dallas Europa Supershow 2012

W roku 2014, a więc dwa lata po zdobyciu karty IFBB Pro, William Bonac zwycięża na swoich pierwszych zawodach w profesjonalnej lidze, na zawodach Golden State Pro. Dzięki czemu uzyskuje kwalifikację do Mr. Olympia, gdzie jak już wspomniałem na początku, zajmuje piętnastą lokatę.

William Bonac Golden State Pro 2014

Według mnie po tych zdjęciach widać, że to czego potrzebował William Bonac aby się rozwinąć, to zwiększenie wagi. Rzućcie okiem jeszcze raz na zdjęcia z 2012 roku, z dywizji 212 i z roku 2014 w dywizji open.

Rok później przenosi się do otwartej kategorii wagowej i w zawodach EVLS Prague Pro 2013 zajmuje piątą pozycję. Wtedy na EVLS zwycięża Kai Greene.

Kolejne profesjonalne zwycięstwo odnotował jeszcze pod koniec 2014 roku, na zawodach Fitness House Russia Pro, co automatycznie dało mu kwalifikację do Mr. Olympia 2015. Co ciekawe, niewiele wcześniej podczas zawodów San Marino Pro, William Bonac zajął pozycję 11.

W "międzyczasie" w 2014 roku debiutował na zawodach Mr. Olympia, finalnie zajmując pozycję piętnastą.

William Bonac Mr. Olympia 2014

Rok 2015 i starty Williama Bonaca już są nam z pewnością nieco bliższe. Mr Olympia - 8 miejsce, Arnold Classic Europe - 6 miejsce, EVLS Prague Pro - 5 miejsce, Nordic Pro - 1 miejsce.

William Bonac Mr. Olympia 2015

Zawodnik ten idzie ostro w górę. Ma 33 lata, wśród profesjonalistów startuje zaledwie od trzech lat, a już udało mu się wejść do czołowej dziesiątki podczas Olympia Weekend oraz trzykrotnie zwyciężać na innych zawodach.

William Bonac robi ogromne postępy i ma ogromny potencjał i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszymy. Warto wiedzieć kim jest ten człowiek i przyglądać się temu jak przebiega jego kulturystyczna kariera.

Moim zdaniem właśnie tak powinna przebiegać kariera profesjonalisty. Nieustanny rozwój, parcie na szkło i ciągłe zwiększanie swojej lokaty. Ciągła droga w górę, do kresu własnych możliwości. Tak właśnie robi Bonac i robi to bardzo szybko obraz sprawnie. W 2012 pojawił się na scenie pro w 212, by zaledwie trzy lata później tryumfować w open.

William Bonac rok 2012 i rok 2015

Oglądając powyższe zestawienie formy z 2012 i 2013 roku, wydaje się jakby osoba po lewej była młodszym kuzynem albo bratem osoby po prawej. Podczas gdy to ten sam zawodnik, któremu tak niewielki okres czasu wystarczył, aby rozwinąć skrzydła.

Co przyniosą kolejne trzy lata? Moim zdaniem ma szanse na top 3 na Mr. Olympia. Zobaczymy.

Kolejne zawody, w których wystartuje William Bonac to Dayana Cadeau Pro Men's Bodybuilding.

William Bonac - pozowanie na Nordic Pro 2015

Linki: Facebook Williama Bonaca, Instagram Williama Bonaca, Twitter Williama Bonaca, profil Williama Bonaca na ILB.

William Bonac IFBB Pro

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u