Shawn Ray - Czy można pokonać Phila Heatha?

Legendarny kulturysta Shawn Ray, zawodnik który swoje największe triumfy na profesjonalnej scenie świętował w latach 90., wliczając w to dwukrotne drugie miejsce na Mr. Olympia, a obecnie dziennikarz Muscular Development, wypowiada się na temat nieprzerwanego od pięciu lat pasma sukcesów Phila Heatha.

Historia pokazała nam, że każdego można pokonać, wliczając w to nawet takich mistrzów naszej dyscypliny sportu jak Arnold, ze swoim siedmiokrotnym tytułem Mr. Olympia, który został pokonany przez Sergio "The Myth" Olivę. Lee Haney z ośmioma zwycięstwami na liczniku ugiął się wreszcie pod naciskiem Sammira Bannouta zwanego "Libańskim Lwem", w roku 1983.

Król Dorian Yates został pokonany przez "TotaLee Awesome" Lee Haneya w 1991 roku. Dalej Ronnie Coleman uległ wobec wielu zawodników z Mr. Olympia luneup w Finlandi w 1992 roku, krótko przed tym zanim zupełnie zdominował scenę kulturystyczną.

Następnie stracił tytuł na rzecz Jaya Cutlera, w roku 2005. Kilka lat później tytuł trafił do Dextera "The Blade" Jacksone, następnie z powrotem do Jaya, by wreszcie uzyskał go protagonista tego artykułu, Phil Heath.

Jak bardzo pewny swojej dominacji może być Phil? Im dłużej startuje na scenie, tym trudniej będzie mu utrzymać tytuł. Nie zapominajcie, że przed nim sam Ronnie Coleman rządził na scenie kulturystycznej przez 8 lat i w końcu stracił trofeum Sandowa.

Jak już kiedyś stwierdzono, największym wyzwaniem, przed którym staje Phil Heath nie jest pokonanie innych zawodników, lecz pokonanie Phila Heatha z zeszłego roku. Jeżeli coś pójdzie nie tak, jest mnóstwo kulturystów, którzy są gotowi zająć jego miejsce. Kai, Dexter, Dennix, Shawn czy Ramy. Który z nich może to zrobić? Jeden lub wszyscy. Podobnie jak w przypadku kiedy Ronnie pokonał Levrone, następnie zrobił to Wheeler, Cormier, Nasser i wreszcie ja w 1998 roku. Byłem naocznym świadkiem.

Phil Heath 2011 - 2015

Gdybym był na miejscu Phila Heatha nie spoczywał bym na laurach z dorobkiem pięciu statuetek Sandowa. Każde kolejne zawody traktował bym jak swoje pierwsze i dawał z siebie wszystko aby zostać na szczycie. Phil jest wspaniały, lecz wiele osób może go pokonać.

Gdybym miał obstawiać kto wygra z Philem w kolejnym roku, wybrał bym Phila Heatha z przyszłości, nieco lżejszego i bardziej dociętego, gotowego na zwycięstwo numer sześć na liczniku.

tłumaczenie: KT

źródło: musculardevelopment.com

Shawn Ray i Phil Heath

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u