Dennis Wolf odpowiada na pytania fanów

Legendarny niemiecki kulturysta, Dennis "Big Bad Wolf" Wolf, 37 letni zawodnik IFBB Pro odpowiada na pytania fanów magazynu Muscular Development z zakresu treningu, regeneracji, diety i video treningowych.

Najlepsze ćwiczenia na biceps i triceps

Jakie ćwiczenia najlepiej wpłynęły na rozwój twoich bicepsów i tricepsów?

Dennis Wolf: Z uwagi na fakt, że moje barki były bardzo podatne na kontuzję musiałem opracować odpowiednią technikę ćwiczeń ramion, która nie wywoływała napięcia barków. Najlepszą metodą było oparcie o coś ramion. Dwa ćwiczenia, które najlepiej na mnie działały w takiej konfiguracji to wyciskanie pojedynczym hantlem na modlitewniku oraz gryfem łamanym i prostym, również na modlitewniku. 

Jeżeli chodzi o triceps, największy rozwój zapewniły mi ćwiczenia wyciskania francuskiego oraz pompki na poręczach z obciążeniem.

Dennis Wolf ćwiczenia na biceps i triceps

Dieta poza sezonem

Kiedy robisz sobie przerwę od treningu, czy nadal dbasz o to, aby jeść co każde dwie godziny i dostarczać sobie tony białka? Czy raczej w ogóle o tym nie myślisz?

Dennis Wolf: Lubię zrobić sobie miesiąc albo dwa przerwy po zawodach, aby dać swojemu organizmowi odpocząć i w pełni się zregenerować. Dbam również o to, aby w pełni oczyścić i zdetoksować swój organizm. Ogromne znaczenie ma tutaj ograniczenie ilości spożywanych posiłków, a zwłaszcza dostarczanego białka.

W trakcie przygotowań do zawodów zwykle dostarczam do 500 gram białka dziennie. Dla niektórych może to wyglądać na dużą ilość, jednak wciąż jest to mniej niż dwa gramy na pół kilograma masy ciała, ponieważ dietę tę zaczynam przy wadze 131 kg i schodzę jakieś 10 kilogramów.

Więc przez około miesiąc jem tylko 100 gram białka dziennie. Nie jem również co każde dwie godziny. Po pierwsze albo w ogóle nie trenuję w tym okresie, albo nie wykonuję ciężkich ćwiczeń. Kiedy tak nie ćwiczę spada mi apetyt. 

Z drugiej stron jedzenie, które dostarczam na diecie jest bardzo czyste i szybko przeze mnie przelatuje. Podczas odpoczynku jem posiłki bardziej kaloryczne i z większą ilością tłuszczu, przez co utrzymują się w organizmie stanowczo dłużej. Zwykle wtedy jem cztery razy dziennie, a czasami tylko trzy.

Dennis Wolf dieta

Dietetyczne napoje

Czy pijesz dietetyczne napoje? Czy uważasz, że powinienem pić tylko wodę? Uwielbiam dietetyczną Coca-Colę, jednak słyszałem o niej wiele negatywnych opinii.

Dennis Wolf: Jeżeli zajrzysz do mojej lodówki, zawsze znajdziesz tam mnóstwo puszek dietetycznej Coca-Coli, pojawia się tam również dietetyczny Dr. Pepper i Sprite. W przeszłości było tam też dużo Crystal Light, ale obecnie nie piję już jej tyle, bo jest taka słodka.

Nie uważam za zły nawyk picia tych wszystkich dietetycznych napojów. Poza tym wypijam galon lub pół wody każdego dnia. Czy słodziki są dla nas złe? Nie wiem. Jednego dnia ktoś mówi, że są zdrowe, innego że szkodliwe.

Z tym co jemy w dzisiejszych czasach ciężko określić, co jest dobre, a co nie.

Poza tym te wszystkie napoje pomagają mi uzupełnić zapotrzebowanie na słodycze podczas ostrej diet.

Prowadzenie dziennika treningowego

Widziałem kilka twoich video treningowych. Na żadnym z nich nie zauważyłem, żebyś zapisywał jakie ciężary podnosisz, ile serii wykonujesz, ogólnie żebyś prowadził dziennik treningowy. Czy w ogóle coś takiego robisz? Jaka jest twoja opinia na ten temat?

Dennis Wolf: Nigdy tego nie robiłem. Jeżeli wykonujesz treningi siłowe, to warto prowadzić taki dziennik, ponieważ zawsze możesz zajrzeć do zeszytu i porównać. 

Mam dobrą pamięć i wiem jakie ciężary podnosiłem i jaką wagę mogę obecnie zastosować. Dodatkowo, wcale nie zależy mi na byciu silniejszym. Chcę tylko lepszej jakości masy mięśniowej.

Największa dzienna dawka kalorii

Ile kalorii najwięcej jadłeś w ciągu dnia? Czytałem lata temu, że Victor Richards dostarczał nawet 30 000 kalorii dziennie! Czy w ogóle uważasz, że to możliwe?

Dennis Wolf: Tak, myślę że człowiek jest w stanie tyle zjeść. Widziałem różne programy telewizyjne z ludźmi, którzy ważą po 500 kg lub więcej i tylko leżą na materacach. Kiedy pokazują jakie ilości jedzenia jedzą, to całkiem możliwe, że zbliżają się do Victora Richardsa.

Oczywiście nie wiem na pewno czy tyle jadł. Jeżeli tak, to musiał mieć najlepszy metabolizm w dziejach, a jeżeli było to zdrowe jedzenie, jak piersi z kurczaka, to musiał mieć również największy apetyt na świecie. 

Moje największe dawki kaloryczne poza sezonem dochodziły do 4500 - 5000 kalorii dziennie. W okresie startowym redukuję kalorię do 2900 - 3000.

tłumaczenie: KT

źródło: musculardevelopment.com

kilka linków: Dennis Wolf na ILB, Facebook Dennisa Wolfa.

Dennis Wolf odpowiada na pytania fanów

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u