FIT Festival w Gdańsku - Levrone Pro Classic

Zwykle nie informuję o wydarzeniach tego typu, czyli festiwalach odchudzania, zdrowego żywienia i lansowania się byciem "FIT". Niemniej wiadomość od organizatora o tym evencie wzbudziła moje zainteresowanie z uwagi na odbywające się jednocześnie zawody IFBB Pro - Levrone Pro Classic.

Kevin Levrone ostatnimi czasy, mam tu na myśli jakiś rok - dwa lata, rozpoczął aktywny powrót w stronę kulturystyki. Oczywiście nie jako zawodnik, lecz promotor tego sportu, a raczej biznessman i ambasador serii suplementów Kevin Levrone® Signature Series, która niedawno trafiła również do Rosji. 

Kevin Levrone 2002 i 2015

Poza tym, po 11 letniej przerwie od ćwiczeń, nabrał trochę mięśnia, był nawet w Polsce, gdzie nagrał kilka filmów treningowych z Radkiem i Tomkiem Słodkiewiczami.

Zawody Levrone Pro Classic odbędą się 27 lutego 2016 roku w AMBEREXPO Gdańsk, zatem będzie to pierwsze wydarzenie dla kulturystów IFBB Pro w roku 2016. Zwykle sezon dla profesjonalistów rozpoczynało wydarzenie Arnold Classic, wcześniej było to Ironman Pro Invitational

Będzie to wydarzenie najsłabiej punktowane w kategorii rankingu do Mr. Olympia i nie ściągnie czołowych nazwisk ze sceny kulturystycznej, ale i tak bardzo miło jest otworzyć dokument z planem zawodów na rok 2016 i zobaczyć napis "Poland".

Dla zainteresowanych cały plan zawodów IFBB Pro na 2016 rok dostępny jest w tym miejscu.

Skoro już wspomniałem o zawodnikach IFBB Pro, to przyjrzyjmy się dokładniej liście startowej. Na chwilę obecną wiadomo na pewno, że zawody poprowadzi (a jakże!) Shawn Ray, natomiast na scenie zobaczymy Michaela Kefalianosa, Johnniego Jacksona i Toney Freemana. Dodatkowo gościem specjalnym będzie Chris Cormier, czyli jakiś guest posing?

Michael Kefalianos, Johnnie Jackson, Toney Freeman

Pula nagród w Levrone Pro Classic wynosi 60 000 dolarów, a więc jest to kwota rzędu Fitness House Pro, czy Goldentimes Asian Pro Championships. Trochę większa niż na New York Pro. Jak na Polskę, nieźle, jak na IFBB Pro - połowa stawki.

Bilety są... drogie! 950,00 zł za bilet SUPERVIP. 700,00 zł za VIP1, 400 zł za VIP2. 200 zł za bilet normalny.

No dobra, trzeba trochę sprostować.

Jeżeli chodzi o wydarzenie Levrone Pro Classic, to bilet SUPERVIP daje możliwość wstępu na bankiet z zawodnikami i gośćmi, co w sumie może okazać się warte tej kwoty. Natomiast wejścia VIP1 i VIP2, nie oferują nic specjalnego w tym zakresie. Raczej nie spodziewałbym się tłumów w tych przedziałach.

Normalny bilet 200 zł, można uznać za w miarę uczciwą cenę.

Myślę, że było by bardzo fajnie, gdyby pojawili się Robert Piotrkowicz i Marek Olejniczak, w końcu to nasi reprezentanci na kulturystycznej scenie profesjonalnej, chociaż nie wiadomo jak z ich schematem przygotowań i planami startowymi na 2016.

Również świetnie byłoby zobaczyć Williama Bonaca, Cedrica McMillana i Roelly'ego Winklaara, może jeszcze Jose Raymond, są to zawodnicy z czołówki, jednak istnieje szansa, że zjawią się na takim wydarzeniu. Na oficjalnej stronie nie ma informacji o podziale na kategorie wagowe, więc pewnie wszyscy pójdą w open.

Zdjęcia, filmy i relacja z zawodów Levrone Pro Classic na pewno będą na ILB. Z resztą będę jeszcze o tym pisał bliżej wydarzenia.

Rzućcie jeszcze okiem na kilka rysunków Kevina Levrone w wykonaniu Gryzmole. Do sprawdzenia tutaj.

Linki związane z Levrone Pro Classic: oficjalna strona, Kevin Levrone wraca do kulturystyki?, Kevin Levrone w Polsce, profil Kevina Levrone, Facebook Kevina Levrone.

Plakat z zawodów wygląda tak:

Levrone Pro Classic

A tak wygląda thumbnail do tego wpisu, który zrobiłem dziś podczas pracy, z użyciem dwóch rysunków Gryzmole.

Zawody Levrone Pro Classic

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u