Kulturyści na ekranie, czyli lista klasyków i... nie klasyków

Dla wszystkich osób, które mają w ten weekend trochę wolnego czasu mamy propozycję obejrzenia kilku filmów (lepszych i gorszych), w których wystąpili znani ze sceny kulturystycznej zawodnicy. Nie chodzi tutaj o produkcje z Arnoldem Schwarzeneggerem, które większość ludzi dawno widziała, ani o video treningowe różnych bodybuilderów, ale o najróżniejsze gatunkowo produkcje, w których swoich sił próbowali zawodnicy, chcący podobnie jak Arnold, rozwinąć się poza sceną kulturystyczną i zaistnieć na rynku filmowym.

Nie wszyscy otrzymali oczywiście role pierwszoplanowe, ale są i takie, a naszym zdaniem filmy jak Hercules z Regiem Parkiem lub Steeve Revesem, czy Incredible Hulk z Lou Ferrigno są warte sprawdzenia.

Jak im to wyszło? Niektórym na pewno lepiej, innym gorzej lub wręcz komicznie. No dobra, niektóre filmy będą kompletnymi gniotami, chociaż będzie też kilka klasyków. Cóż, to że ktoś spędza dużo czasu na siłowni, nie oznacza wcale, że poradzi sobie przed kamerą.

Zaczniemy od pań, którym intuicja podpowiedziała, że poza niewątpliwym talentem do budowania mięśni, mają też spory zapas talentu aktorskiego.

Każdy tytuł filmu jest jednocześnie odnośnikiem do opisu w IMDb.

Pumping Iron II: The Women (1985)

Tornado Run (1995)

The Cell (2000)

Day of The Warrior (1996)

Penitentiary III (1987)

Czas na mężczyzn. Na liście będzie kilku bardziej znanych zawodników, którzy z pewnością zapisali się w historii kulturystyki. Ale jak im poszło w kinematografii?

Demons at the Door (2003)

Ancient Warriors (2001)

Don't Make Waves (1967)

Incredible Hulk (1977)

Miecz i Czarnoksiężnik (1982)

No Pain no Gain (2004)

Barbarian (2003)

Osiem głów w torbie (1997)

Muscle Beach Party (1964)

The Hustler of Muscle Beach (1980)

Herkules i królowa Lidia (1959)

Hercules, Prisoner of Evil (1964)

2013 - 2015  ilovebodybuilding.pl - kulturystyka   globbers joomla templates
Stat4u